Hasiči Chrlice OFICIAL
Valná hromada 2018
  • 15.01.2018 22:15
  • Tom
ZpravodajV sobotu 13.1. se v nové hasičce konala valná hromada SDH Brno - Chrlice.

Jako hosté se valné hromady účastnili zástupce HZS JmK Mjr. Ing. Bronislav Kocman a členové SDH Holásky.
Po oficiální části valné hromady bylo podáváno občerstvení a plynule se přešlo na část neoficiální.

Z činnosti SDH v r. 2017

V r. 2017 náš sbor oslavil 125. výročí založení.

Pálení čarodějnic
2. ročník Krajské hasičské pouti v Tuřanech
14. ročník Memoriálu Leopolda Šroma
Oslavy 125. výročí založení SDH a slavnostní předání nové hasičské zbrojnice
Memoriál Janka Dlhého v Krajném
100. výročí narození plk. Leopolda Šroma, pilota, který bojoval na západní i východní frontě II. světové války
Burčákové slavnosti
Burza sportovních potřeb
Chrlické Vánoční trhy
V podstatě po celý rok probíhaly práce na dokončování a zabydlování nové hasičské zbrojnice
Jako ukončení letošního náročného roku proběhl vánoční večírek SDH v hasičce.

Z činnost kroužku mládeže v r. 2017

Kroužek mládeže dnes čítá 33 dětí a čtyři dorostence, schází se pravidelně vždy ve čtvrtek.
Kroužek se zúčastnil mnoha soutěží v hasičské dovednosti se střídavými úspěchy.
V létě proběhl čtvrtý ročník dětského tábora pořádaného SDH Brno-Chrlice na Komáří pasece nedaleko Jindřichova Hradce.

Z činnosti JSDH

JSDH má k 31.12.2017 25 členů, z toho 6 velitelů družstev, 9 strojníků a 1 technika CHTS

V roce 2017 bylo 29 výjezdů včetně ZOČ (zpráv o činnosti bez vyhlášení poplachu).
Za pozornost stojí 1. výjezd z nové hasičky 11.6., hned druhý den po slavnostním otevření.
Dále dne 29.10. při větrné smršti Herwart z hotovosti na hasičce 5 výjezdů

Kromě výjezdové činnosti JSDH prováděla požární dozor na Velké ceně silničních motocyklů, Food festivalu a Mikulášské akci v Rebešovicích.

Od otevření nové hasičky se JSDH pravidelně schází vždy v pondělí.
Provádí se:
  • školení a výcvik jednotky

• kontrola a opravy techniky a vybavení

• stálé vylepšování a zabydlování nové hasičky

Od otevření hasičky držíme podle možností hotovosti na hasičce v počtu minimálně 1+3.
Hotovosti držíme většinou večer a přes noc, v případě výstrahy před smrští Herwart i přes den.
Z hotovosti vyjíždíme do 2 minut od vyhlášení poplachu.

Akcí roku bylo dokončení výstavby a slavnostní předání nové hasičské zbrojnice.
Za JSDH i SDH je potřeba poděkovat MČ Brno - Chrlice za podporu při výstavbě nové hasičské zbrojnice.

Podle příspěvků starosty SDH a velitele JSDH volně zapsal T. Petřík